Села Украины — как туристические места. Что посмотреть?

Село Колочава (Закарпаття), протяжністю більше 40 км, називають одним з найдовших в Україні. Чудові гірські пейзажі з кришталевою мінеральною водою та десять музеїв.

Дземброня, Івано-Франківська область – місце, де народжуються хмари.
А все тому, що це одне з найбільш високогірних сіл в Україні. У пошуках натхнення сюди приїжджали Василь Стефаник і Леся Українка.

Мезин, Чернігівська область — невелике живописне село розкинулося на високому березі Десни.
Вчені виявили тут велику стоянку епохи палеоліту. Археологічні знахідки поповнили численні музеї по всьому світу, а на місці розкопок утворився музей. Крім того, село Мезин є центром однойменного національного парку, створеного для охорони тутешніх деснянських висот, покритих лісом і прозваних «Мезинською Швейцарією».

Опішня, Полтавська область — центр гончарства причаївся у невеликому селі, розташованому на кручах берегів Ворскли.
Про Національний музей українського гончарства та Інститут керамології чули не всі. Побувавши в селі Опішня, ви матимете унікальний шанс познайомитися з історією гончарства, яке активно розвивається в цьому краї останні 3 тисячоліття. Не забудьте придбати опішнянську свистульку напам’ять.

Іза, Закарпатська область — центр лозоплетіння.
У цьому закарпатському поселенні народні майстри створюють справжні шедеври, які можна побачити лише тут. Також до Ізи приїздять, аби скуштувати смачного сиру, адже тут знаходиться сироварня «Бараново». Виготовлені в ній сири дуже відомі.

Струсів, Тернопільська область — місце має давню історію і відрізняється красивою природою. Тут можна побачити старовинний палац графа Голуховського в стилі ампір, печерну церкву, витесану в камені, і костел святого Антонія.

Кам’яне село, Житомирська область — ніхто не проживає.
Проте туристи часто навідуються до скам’янілого поселення, зокрема, щоб побачити так званий Божий слід – невелике заглиблення в камені, яке допомагає вилікувати багато захворювань. Виберіть Кам’яне село одним з пунктів своєї подорожі і познайомтеся з легендами, що розповідають про історію його появи.

Трикрати, Миколаївська область. Саме тут народився відомий Віктор Скаржинський. Присвятивши своє життя ботаніці та лісництву, він займався насадженням штучних лісів. Завдяки йому зараз існує Трикратський ліс, що включає такі заповідні зони, як: «Літній хутір Скаржинського», «Василевська пасіка» і «Лабіринт». Недалеко звідси знаходиться Актовський каньйон, відомий також як «Долина диявола» або Малий Крим.

Підгірці, Львівська область — в минулому іменували «галицьким Версалем».
Його головна прикраса – чудовий замок «Золотої підкови Львівщини». Крім Підгорецького замку, тут можна прогулятися у французькому парку і відвідати римсько-католицький костел Воздвиження та святого Йосипа.

Верхівня, Житомирська область — зберігає сліди перебування великого французького письменника Оноре де Бальзака.
Тут у стінах розкішного палацу зароджувався палкий роман між ним і першою красунею Польщі Евеліною Ганською. Тепер кімнати, які письменник використовував для своєї літературної діяльності, служать меморіальним музеєм Бальзака.

Розтоки, Чернівецька область — приїжджають у пошуках червоної рути, адже саме цей край свого часу надихнув на створення відомої пісні. Ландшафтний заказник Буковинські водоспади.
Тут вирує сім водоспадів різної потужності і висоти – унікальне явище для Карпат.

Синевир, Закарпаття — гірське село багате кришталевим повітрям, екологічно чистими лісами і головною перлиною Карпат – озером Синевир.
За 6 км від прекрасного Синевира знаходиться єдиний у Світі музей лісу і сплаву. Побувавши тут, не забудьте відвідати популярний Каменецький водоспад.

Село Карпати, Закарпатська область — знаходиться у дуже мальовничій місцевості, оточеній горами і лісами. Тут протікає безліч мінеральних вод, а основною архітектурною пам’яткою є замок Шенборнів.

ashx

Трипілля, Київська область – славу йому принесли знахідки археолога Вікентія Хвойки, який у 1897 році розкопав поселення нікому невідомої на той час культури.
Це відкриття стало справжньою сенсацією у світі науки. Познайомитися з історією трипільської культури можна не в одному, а в двох музеях села Трипілля: Обласному археологічному музеї і Приватному музеї «Прадавня Аратта – Україна».

kievtripole

Ще можна звернути увагу на:

Моринці, Черкаська область – село, де народився славетний український Кобзар. Тут знаходиться музейний комплекс.

Колодяжне, Волинська область – ще одна батьківщина української знаменитості. На території невеликого села стоїть потужний культурний і просвітницький центр – музей-садиба Лесі Українки.

Містечко Антоніни Красилівського району, Хмельницької області. Ще досі залишились стайні, офіцина, псарня та кілька адміністративних будівель палацу двох великих родів Сангушків та Потоцьких. Сам палац спалили червоні варвари у 1919-му році. Також містечко багате на придворні будинки часів Потоцьких, в кількості близько 20 шт. І не оминіть шикарний парк Кайзер, що на березі річки Ікопоть ще в XVII ст заклав Єстафій Сангушко. Деякі дерева лишились з часу закладення. А для поціновувачів гострих відчуттів є старе польське кладовище, надгробкам якого більша ста років. За розповідями краян, один із склепів являється фіктивним і слугує одним зі входів у велику систему підземних ходів, через яку грав Юзеф Потоцький зі своїми синами Романом та Юзеком тікали від більшовиків у 1919 році.

Село Легедзине, поряд з яким було величезне трипільське поселення в 400 га, та де знаходиться музей, постійно проводяться толоки, різні свята.