Политическое противостояние в Херсонской области.

Предлагаем вам два поста главы ХОДА в социальной сети и комментарии пользователей, по ситуации в области.

Ю. Одарченко: Депутати обласної ради ставлять під загрозу прийняття важливих рішень життєдіяльності області

Збереження миру і спокою – найважливіше, що турбує усіх мешканців нашого краю та головне завдання органів влади.
Особливу роль у забезпеченні стабільності та порядку на Херсонщині має відігравати обласна рада, депутати якої повинні не служити своїм партіям, а турбуватися про жителів усієї області, кожного району, міста, громади.
У сучасний непростий час саме цей представницький орган має приймати нагальні рішення для підвищення обороноздатності регіону, підтримки військовослужбовців, які захищають наші кордони.
За таких умов відсутність депутата на своєму робочому місці, у сесійній залі, може розцінюватися як зрада, злочин перед виборцями.
На жаль, сесія обласної ради, що відбулася 21 травня, знову продемонструвала нездатність більшості депутатів забезпечити нормальну роботу ради. З усіх 82-х обранців у її роботі взяли участь лише 50, решта – проігнорувала важливі питання, розглянуті на сесії. Самоусунення багатьох депутатів від виконання своїх прямих обов’язків відбувається вже не вперше, стало загрозливою тенденцією, яка може призвести до зриву роботи обласної ради.
Зокрема, не з’явилися депутати, які були обрані від конкретних районів і міст та мали б представляти інтереси жителів відповідних територій. При цьому на сесії розглядалися питання, актуальні для кожного з регіонів області, у тому числі з приводу формування та забезпечення функціонування батальйону територіальної оборони, розвитку громад, підтримки соціальної та гуманітарної сфер.
На сесії були відсутні:
— Сидоренко Юрій Степанович, обраний від Бериславського району (представляє Партію регіонів),
— Дяков Сергій Миколайович, Великолепетиський район (Партія регіонів),
— Пономаренко Ганна Олександрівна, Великоолександрівський район (Партія регіонів),
— Коломієць Сергій Дмитрович, Великоолександрівський район (Партія регіонів),
— Федько Тамара Іванівна Верхньорогачицький район (Партія регіонів),
— Хоменко Анатолій Семенович, Високопільський район (Партія регіонів),
— Бетер Микола Степанович, Голопристанський район (Партія регіонів),
— Вермієнко Григорій Вікторович, Горностаївський район (Партія регіонів),
— Тиндюк Анатолій Кузьмич, Іванівський район (Партія регіонів),
— Носенко Анатолій Володимирович, Каховський район (Комуністична партія України),
— Сорокунський Сергій Миколайович, Нижньосірогозький район (Партія регіонів),
— Світличний Микола Гнатович, Нововоронцовський район (Партія регіонів),
— Доценко Іван Іванович, Новотроїцький район (Партія регіонів),
— Нагребецький Віктор Григорович, Цюрупинський район (Партія регіонів),
— Бжезицький Ігор Володимирович, м.Каховка (Партія регіонів),
— Мерзлов Вадим Миколайович, м.Нова Каховка (Народна партія).
Не взяли участі в роботі сесії і депутати, обрані за партійними списками:
— Антонов Олексій Юрійович («УДАР»),
— Барахта Владислав Володимирович (Партія регіонів),
— Горбаненко Денис Юрійович (Партія регіонів),
— Горстка Юрій Володимирович (Партія регіонів),
— Гущин Ігор Миколайович (Партія регіонів),
— Кіщенко Сергій Олександрович (Комуністична партія України),
— Крамаренко Володимир Борисович (Партія регіонів),
— Овчаренко Володимир Антонович (Комуністична партія України),
— Олійник Костянтин Миколайович (Партія регіонів),
— Рилєєв Василь Петрович (Партія регіонів),
— Тарановський Анатолій Федорович (Комуністична партія України),
— Ткаченко Наталя Борисівна (Комуністична партія України),
— Федоренко Андрій Васильович (Партія регіонів),
— Чумаченко Любов Дмитрівна (Комуністична партія України),
— Яременко В’ячеслав Васильович (Партія регіонів),
— Ярмак Олександр Іванович (Партія регіонів).
Натомість, вперше після зміни влади, на сесію прийшли Віктор Пелих і Микола Костяк. Але, як виявилося, не бажання допомогти у вирішенні проблем області привело їх у сесійну залу. Колишні очільники області навіть не зареєструвалися, не брали участі у голосуванні, свідомо саботували роботу сесії, намагаючись її зірвати.
Викликає стурбованість і те, що вже протягом 3-х місяців депутатський корпус не може узгодити позиції щодо керівника обласної ради, забуваючи, що обрання голови ради – це не право, а обов’язок депутатів. На останній сесії вони не підтримали безальтернативну кандидатуру, до якої ніхто навіть не висунув жодних запитань або зауважень. Після безрезультатного голосування жодна фракція або група не внесла інших кандидатур, у зв’язку з чим у роботі сесії в черговий раз оголошено перерву.
Відсутність керівництва обласної ради в особливий період призводить до дестабілізації ситуації в Херсонській області, яка є прикордонною та ключовою для оборони України перед можливою збройною агресією.
Зважаючи на недієздатність нинішнього складу депутатського корпусу, я, як голова обласної державної адміністрації прийняв рішення порушити перед Верховною Радою України питання про призначення позачергових виборів до Херсонської обласної ради.

Владимир Шелудько: Пане Одарченко Ю.В.! На війні як на війні. Ви нічого не зробили з початку свого призначення губернатором щоб змінити ситуацію на краще. При призначенні кадрів у райони ви пішли по принципу партійної приналежності, а цього ні в якому разі робити було не можна. З перелічених вам прізвищ обласних депутатів принаймні третина цілком порядні люди яким жити і працювати на цій землі і саме з ними ви повинні були вже найти спільну мову яка базується на стабілізації та розвитку економіки регіону. В своєму виступі ви дорікаєте депутатам що вони ігнорують свої обов’язки пов’язані з прийняттям нагальних рішень для підвищення обороноздатності регіону, підтримки військовослужбовців, які захищають наші кордони. Але якщо відкинути воєнну риторику, то вам і дорікнути депутатам нема за що, бо ви свідомо вивели за дужки соціальні питання та питання економіки. По різним оцінкам в області треба буде освоїти на будівництві від 30 до 50 млн. гривень. Але напрямки робіт вами замовчуються. За вашою вказівкою в області припинено навіть згадування про добудову підвідних мереж газифікації в селах з високою готовністю об’єктів і там, де люди за власний кошт побудували розподільчі мережі. А ваше пояснення залишитися сумісником бажанням зробити щось дуже потрібне і важливе для всіх херсонців. Всі ж розуміють, що ніякого подвигу ви не зробите, а звання народного депутата вам потрібно щоб будь якої миті покинути облдержадміністрацію та повернутися до Верховної Ради України. Невже ви не розумієте, що люди вже на дух не переносять фальш. А що стосується обласної ради я б порадив вам публічно довести громаді області, що запропонована вами кандидатура найкраща, що саме його прихід до керівництва змінить ситуацію на краще і тоді порядна частина депутатів від ПР і КПУ підтримає цю пропозицію.

Дмитрий Ильченко: Владимир, ну зачем вы пишите такую откровенную чушь? Было чётко озвучено, что губернатор готов работать с любым председателем совета. Разумеется, если его выберут. Но ведь никто не предлагает альтернативных кандидатур, депутаты просто не ходят на сессию. Кому доказывать «что кандидат лучший»? Пустым креслам?
А во-вторых: вы постоянно пишите про газораспределительные сети. Вопрос, безусловно, важный. Но не единственный в области. И он не будет решаться впереди вопросов соц.защиты, обороны и обеспечения жизнедеятельности области. Кроме того, никаких поручений «ничего не достраивать» не было и быть не может.
А отбрасывать «военную риторику» во время войны — это, как минимум, не понятно.

 

 

Ю. Одарченко: О назначениях в области

Дехто критикував мене за надмірну м’якість із чиновниками. Але відсутність зовнішнього прояву не означає відсутність внутрішніх процесів очищення, які я може висвітлювати лише після того, як вони отримують певний логічний результат. Так протягом цього тижня ініційовано питання про звільнення із займаних посад ряду керівників обласного рівня.
Звільнений із займаної посади начальник Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Попович Петро Олексійович. Він був призначена на свою посаду у 2013 році попереднім керівництвом. При цьому не було враховано відсутність серйозного управлінського досвіду та невисокий загальний рівень знань екологічного законодавства. За рік роботи Петра Поповича на нього набралася велика кількість скарг та нарікань як з боку громадян, так і з боку підлеглих.
Почав свою трудову діяльність в департаменті Попович із того, що взяв на роботу за контрактом двох співробітників – секретаря та юриста. Заробітну плату цим своїм працівникам він встановив на рівні, вищому за заробітну плату начальників управлінь.
У 2013 році під керівництвом Поповича було провалено ліквідацію запасів застарілих та прострочених отрутохімікатів, організацію захисних смуг та звалищ. Не забезпечив колишній керівник департаменту і належний облік артезіанської води, внаслідок чого продовжується її безконтрольне використання.
В іншій сфері Попович почував себе набагато краще – мається на увазі надання різноманітних дозволів та погоджень. При цьому нормальним явищем були ситуації, коли певний підприємець отримує необхідний дозвіл у день звернення, а інші не мають жодної відповіді протягом кількох місяців.
На території області безкарно продовжувався вилов креветки, незаконний видобуток піску,
Внаслідок чисельних скарг роботу Департаменту екології було перевірено Державною службою з питань регуляторної політики та відділом контролю обласної державної адміністрації. Результат – вимога негайного притягнення Поповича до відповідальності.
У період збройної агресії проти України особливого значення набуває підтримка вояків, які захищають суверенітет та незалежність нашої молодої держави. Для забезпечення їх гідного соціального захисту було передбачено цілий ряд заходів, у тому числі надання землі та житла. Тож обласна державна адміністрація розпочала роботу щодо виявлення придатних для таких цілей земельних ділянок, у тому числі навколо будівництва мостового переходу «Таврійський – ХБК» у Херсону
Про те, що мостоперехід буде побудований у місті було відомо давно. І саме тому група спритних «ділків» поспішила відвести собі земельні ділянки навколо нього, щоб згодом, коли вартість землі тут значно збільшиться, вигідно продати її справжнім власникам.
Як результат – 150 га землі розділено на невеличкі ділянки, які були роздані людям, «наближеним» до тодішнього керівництва. При цьому з метою економії земля роздавалася як сільськогосподарська, на якій ці люди, нібито, збиралися щось вирощувати.
За кілька років жоден із новоспечених власників свої землі обробляти так і не почав. Вони продовжували стояти і заростати кущами та бур’яном. І це при тому, що перспективний план розвитку Херсона прямо передбачав, що на відповідній території має будуватися новий мікрорайон обласного центру.
На виконання доручення віце-прем’єр-міністра України начальник Головного управління Держземагентства у Херсонській області Лазарєву Валерію Івановичу повинен був перевірити законність роздачі землі та підготувати документи, необхідні для повернення її у державну власність та подальшого виділення військовослужбовцям та їх сім’ям. Але замість цього він вирішив взяти відпустку та «пересидіти» небезпечний час вдома. При чому у відпустку він пішов не попередивши обласне керівництво. Судячи з усього, управління не мало жодного бажання «сваритися» з такою кількістю відомих у Херсоні чиновників та політиків.
Під час колегії обласної державної адміністрації було виявлено, що в наслідок бездіяльності та неефективної роботи управління місцеві бюджети недоотримали понад 30 мільйонів гривень податків, які мали б сплачувати власники земельних ділянок, що здають їх в оренду.
Як результат – Лазарєв звільняється з управління, а прокуратура області вже подає відповідний судовий позов, який дозволить не лише повернути «роздерибанену» землю, але й вирішити питання про покарання винних.
Ще одним кандидатом на звільнення став генеральний директор ДП «Херсонський науково-виробничий інститут стандартизації, метрології та сертифікації» Костянтин Лясковець. Цей молодий керівник був призначений у 2011 року і був пов’язаний із тодішнім керівництвом області родинними зв’язками.
Порушення почалися ще під час його призначення – тодішня влада так поспішала, що забула звільнити попереднього керівника підприємства, яке відповідає за сертифікацію в усій області.
Прокуратурою та правоохоронними органами встановлені численні зловживання керівника. Для прикладу – спроба розтрати державних коштів для закупівлю нових автомобілів, завищені заробітні плати, не обґрунтовані нічим витрати на утримання підприємства.
Після того, як Лясковець відчув, що втрачає контроль над ситуацією, він взагалі залишив робоче місце та виїхав у невідомому напрямку.
Його колега – начальник головного управління Держсанслужби в Херсонській області Віктор Безкровний прославився підписанням документів з питань, що не відносилися до його компетенції. Останньою краплею стала спроба відправити на приватизацію цілий ряд приміщень, які займає Державна санітарна служба.
Начальник Держгірпромнагляду у Херсонській області Григорій Верзилов, на якого покладається забезпечення техногенної безпеки у цілому регіоні. Але, як з’ясувалося, своїми безпосередніми обов’язками підпорядкована йому установа займалася досить рідко. Так за 2013 рік було проведено всього 4 перевірки щодо охорони надр. Складається враження, що керівнику взагалі не було відомо про масований незаконний видобуток піску в Цюрупинському районі.
Навіть виявляючи порушення співробітники інспекції лише накладали невеликі штрафи, замість того, щоб припиняти незаконну діяльність.
Неодноразово скаржилися підприємці на постійні вимагання хабарів, без яких неможливо було отримати будь-яке погодження чи дозвіл. Доходило до смішного: одному підприємстві відмовили у дозволі на використання автомобіля через те, що він, нібито, не вказав у заявці державний номер машини. Разом з тим з першого погляду видно, що відповідний номер написаний великим чорними літерами на самому початку бланку.
Кілька разів інспектори забороняли роботу підприємців із посиланнями на неіснуючі нормативні акти та застарілі стандарти. Верзілов намагався звалити відповідальність на своїх підлеглих, оголошуючи їм догани, про те не врахував, що остаточні рішення все одно підписував саме він.
Враховуючи принципи персональної відповідальності Г.В.Верзилова буде звільнено із займаної посади.
Херсонська обласна державна адміністрація нагадує, що при вирішенні кадрових питань ми керуємося виключно критеріями професійності, чесності та відповідальності. Ми не звільняємо людей за те, в яку партію вони входять чи за якого депутата голосують. Подібні методи мають лишитися в минулому. Але для всіх корупціонерів, фальсифікаторів та порушників місця в державні владі не буде.

 

Александр DominiCanis: А вот мой коллега интересуется на каком основании наш «народный» инвалид Журавко на берегу Конки, за дебаркадером огородил участок берега и построил себе причал и зону отдыха?
Так же очень интересно на каком основании СИПИ является монополистом на перевозки между Херсоном и Цюрупинском со своим отвратительным сервисом?

Олександр Васильєв: Вісім років намагався взяти в Херсоні земельну ділянку під будівництво будинку для дітей-сиріт, для, вже зареєстрованого «Дитячого будинку сімейного типу», АЛЕ…чиновники відповідали, що землі для нас немає

 

Комментируйте, напишите ваши проблемы