Юзовка — Сталино — Донецк. Основатель города


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Постанови Верховної Ради України

«Про відзначення 200-річчя з дня народження Джона Джеймса Юза»

Обґрунтування необхідності прийняття Постанови

В 2014 році виповнюється 200 років від дня народження Джона Джеймса Юза.
Джон Джеймс Юз — британський гірничий інженер родом із Південного Уельсу. Саме він у 1869 році став засновником першого металургійного заводу кам’яновугільного, залізного й рейкового виробництва на території України.

Завод працював за повним металургійним циклом, тут вперше в Російській Імперії було запущено 8 коксових печей, освоєне гаряче дуття. Заснований Юзом комбінат став одним з індустріальних центрів Російської Імперії, а потім і України. У 1913 році в Юзівці вироблялось 74% заліза Російської імперії.

Джон Юз увійшов в історію України як людина, яка, покинувши батьківщину, переїхала в порожній степ, де заснувала першу шахту та металургійний завод в Україні.

Окрім того, за час своєї діяльності Джон Юз створив місто навколо цих промислових об’єктів, яке до 1923 року носило його ім’я – Юзівка, згодом було перейменовано у Сталіно, а вже потім отримало назву Донецьк. Сьогодні це місто є найбільшим індустріальним центром України.

З огляду на викладене, враховуючи значущість постаті Джона Джеймса Юза у розвитку української металургійної галузі та розбудові України, необхідно прийняти Постанову про відзначення 200-річчя з дня його народження.

Проект Постанови передбачає підготовку та відзначення на державному рівні 200-річчя з дня народження засновника міста Донецьк Джона Джеймса Юза. Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів, забезпечити висвітлення творчого спадку митця в засобах масової інформації, відреставрувати будинок Джона Джеймса Юза у місті Донецьк та організувати музей в його приміщенні.

Реалізація цієї Постанови Верховної Ради України потребує виділення коштів в обсязі, що буде запропоновано оргкомітетом та передбачено у державному та місцевих бюджетах.

Прийняття даної Постанови дозволить належним чином вшанувати ювілей засновника міста Донецьк, віддати належне внеску у розвиток металургійної галузі України Джона Джеймса Юза.Просмотр рекламных блоков на сайте — ваша БлагоДАРность за информацию ))
И + к вашей Карме
Будь отзывчивым, и измени свой Путь действием ))