Министр юстиции о наследстве — 2018. Какие документы. Стоимость оформления


Как правильно оформить наследство в Украине.

Указаны также телефоны «гарячей линии» при проблемах с нотариусами.

Тел. «горячей линии» в видео 0 800 213-103

Как собственность умершего внести в реестр, если при жизни этого не сделали m-ua.info/3893

Наследование акций и ценных бумаг в Украине m-ua.info/4674

Стоимость оформления для наследников 1 и 2 очереди (включено в стоимость: внесение данных о полученном наследстве в реестр, и выдача выписки из реестра.
Нотариус выступает и регистратором)

Сколько берут в государственной нотариальной конторе, в феврале 2018 года.

Для наследника по закону (0% налога, то есть не требуется оценка имущества).

— Оплата за Правовi послуги 215,53 грн
— За спецiальнi бланки нотарiальних документiв 9,60 грн
— Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно 180,00 грн
— Пошук відомостей у ДРП (не находится в залоге и т.д.) — 70,00 грн (этот платеж берут с одного, если несколько наследников)

Итого: 475,13 + комиссия за банковские платежи

Ещё может добавляться этот платёж, если получают по завещанию:
— Реєстрація/дублiкат свiд-ва про право на спадщину 51,00 грн

==================================

Полезное решение суда по наследству:

…..

Зазначені нормативні акти передбачали державну реєстрацію будівель, споруд, державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно, проте виникнення права власності на будинки, споруди не залежало від державної реєстрації до часу набрання чинності ЦК та Законом України від 01 липня 2004 року «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

За змістом п.62 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій державними нотаріальними конторами Української РСР підтвердженням приналежності будинку, який знаходиться в сільському населеному пункті, можуть бути відповідні довідки виконавчого комітету сільської Ради депутатів трудящих, які видавалися в тому числі і на підставі записів у по господарських книгах.

До компетенції виконкомів місцевих рад відносилось також питання узаконення цих будівель та внесення записів про право власності на будинки за громадянами у погосподарські книги місцевих рад.

На виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 11 березня 1985 року №105 у 1985-1988 роках сільськими, селищними, районними радами народних депутатів ухвалювалось рішення щодо оформлення права власності та реєстрації будинків у бюро технічної інвентаризації за даними по господарських книг сільських, селищних рад із додатками списків громадян, яким ці будинки належали.

Відповідно до п.22 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.

У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Суд першої інстанції у порушення вимог ч.4 ст.10 ЦПК України не сприяв всебічному і повному з’ясуванню обставин: не роз’яснив особам, які беруть участь у справі, їх права та обов’язки, не попередив про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і не сприяв здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

З огляду на зазначене, доводи апеляційної скарги підлягають задоволенню, рішення суду скасуванню з ухваленням нового про задоволення позову.

Керуючись ст.ст.303, 307, 309 ЦПК України, колегія суддів, —

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 задовольнити.

Рішення Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 17 січня 2014 року скасувати, ухвалити нове.

Позов ОСОБА_5 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_5 право власності на житловий будинок, розташований у АДРЕСА_1 у порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_7, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення набуває законної сили з моменту його проголошення і з цього ж часу може бути оскаржено в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий:

Судді:

Решение суда в реестре, полностью
http://reyestr.court.gov.ua/Review/37572789

====================

Ещё разъяснение:

ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

ЛИСТ 16.05.2013 № 24-753/0/4-13

Головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду
Автономної Республіки Крим

Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування

Державна реєстрація права власності на житлові будинки, споруди регулювалася підзаконними нормативними актами, зокрема, такими як Інструкція про порядок реєстрації будинків та домоволодінь у містах і селищах міського типу Української РСР, затверджена заступником Міністра комунального господарства Української РСР 31 січня 1966 року і яка втратила чинність на підставі наказу Держжитлокомунгоспу від 13 грудня 1995 року № 56, Тимчасове положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року № 7/5 і зареєстроване в Мін’юсті 18 лютого 2002 року за № 157/6445 (з подальшими змінами).

Зазначені нормативні акти передбачали державну реєстрацію будівель, споруд, державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, проте виникнення права власності на будинки, споруди не залежало від державної реєстрації до часу набрання чинності ЦК та Законом України від 1 липня 2004 року «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Отже, у разі відсутності державної реєстрації права власності на нерухоме майно, створене та оформлене в передбаченому законом порядку до набрання чинності Законом України від 1 липня 2004 року «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», спадкоємці, які прийняли спадщину, мають право на оформлення спадкових прав шляхом звернення до нотаріальної контори за видачею свідоцтва про право на спадщину.

полностью письмо
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v-753740-13

Посмотрите рекламу на сайте — поблагодарите. Неуважение — это плохо.