Где получить «електронний цифровий підпис» (ЕЦП), и за сколько


Електронний цифровий підпис (або скорочено – ЕЦП) за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису або печатки.

ЕЦП – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються до інших даних або документів і забезпечують їх цілісність та ідентифікацію автора.

За допомогою ЕЦП можна підписувати документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи, підписані за допомогою ЕЦП, мають таку саму юридичну силу, як і звичайні.

Отримати ЕЦП фізична або юридична особа може в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). Сьогодні таких центрів в Україні 24. Інформацію про них можна дізнатися на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України, який забезпечує акредитацію такої діяльності: czo.gov.ua/ca-registry.

У більшості випадків оформлення ЕЦП вимагає особистого візиту та коштує до 540 грн.

Виключенням є АЦКС Державної фіскальної служби (див. acskidd.gov.ua/contacts) та Приватбанку (див. acsk.privatbank.ua), які видають ЕЦП безкоштовно.

Останній взагалі надає можливість дистанційного оформлення ЕЦП для клієнтів банку, що є неабияк зручним. Також АЦСК Мін’юсту забезпечує безкоштовне оформлення ЕЦП для державних службовців.

Строк дії сертифікатів ЕЦП становить два роки.

Довідково:

BankID – це спосіб електронної автентифікації громадян за допомогою їхніх даних в банку, де вони обслуговуються.

Щоразу, коли особа хоче скористатися електронною послугою, портал формує електронний запит до банку, де особа є клієнтом, для отримання її персональних даних. Це може бути ПІБ, паспорт, ІНН, адреса, електронна пошта та інші дані – залежно від порядку надання конкретної електронної послуги. На підставі отриманих даних і проводять електронну автентифікацію особи.

BankID має нижчий рівень довіри, ніж електронний цифровий підпис, та може застосовуватися не для всіх електронних послуг – лише найменш ризикових.

На сьогодні найбільш поширеними є BankID від Ощадбанк та Приватбанк.

Имея ЕЦП, можно к примеру, зайти на новый портал Пенсионного фонда Украины, и проверить свой страховой стаж. Перечисляет ли за вас, работодатель взносы в пенсионный фонд http://portal.pfu.gov.ua