Что делать с горгазами в Украине?


Природний газ власного добування спрямувати жителям України та для комунальних підприємств, наклавши мораторій на підвищення цін.

Монополист в сфере газоснабжения «Нефтегаз Украины» решил, что теперь он может устанавливать и правила пользования собственным имуществом для всех потребителей газа.

С некоторых пор работники городской газовой службы стали испытывать дискомфорт: рынок потребителей услуг по установке газового оборудования практически иссяк, обыватели перестали нуждаться в техническом обслуживании их газовых приборов. А оплата за потребленный газ, минуя местных газовщиков, плывёт прямо в карманы монополистов.

В компании «Нефтегаз Украины» созрел дерзкий план, который был успешно реализован при помощи Кабинета Министров Украины и Национальной Комиссии Регулирования Энергообеспечения. Так родилось Постановление Кабинета Министров Украины «Об утверждении Правил оказания населению услуг по газоснабжению» с типовым договором, обязательным к исполнению.

Вы обратили внимание, что договор о газоснабжении вам предлагают подписать не читая? Вы и не подозреваете, что подписывая его, позволяете газовщику безпрепятственно вторгаться в ваше жилище и делать с вашими газовыми приборами всё, что ему заблагорассудится!

За действиями газовщика в вашем доме стоит целая армия страждущих, поскольку только вы имеет живые деньги и можете их потратить на удовлетворение СВОИХ потребностей, а не отдать их за ненужные и дорогие услуги.

По прошествии 20 с лишним лет, возникает вопрос к президенту Украины Л.Кравчуку: на каком основании 15.06.1993 им был принят Указ №210/93 «Про корпоратизацію підприємств», согласно которого хорошо работающее, приносящее прибыль, созданное трудом многих поколений предприятие «Херсонгаз» было передано в частные руки?

Л.Кравчук, исполняя обязанности гаранта Конституции, не имел права распоряжаться имуществом, принадлежащем территориальной громаде Херсонщины.
Думаю, нам стоит подумать над вопросом возврата противоправно экспроприированой собственности и наказании виновных, нанёсших огромный ущерб народному хозяйству Украины и Херсонщины.

Поэтому и была придумана система периодического технического осмотра ваших газовых приборов, причем – БЕСПЛАТНАЯ! Подчеркивая необходимость проведения такого осмотра заботой о безопасности эксплуатации газовых приборов, горе – мастера проникают в ваш дом и под любыми надуманными предлогами заставляют вас раскошелиться.

Мне известно множество случаев, когда газовщики перекрывали подачу газа (опломбировали газовые приборы) из-за:

— отсутствия (или наличия) крышки на уличном воздуховоде;
— отсутствия (или наличия) коробки на газовом счётчике;
— недостаточной высоте потолка в газифицированном помещении;
— отсутствия форточки в открывающемся окне;
— воздуховыводящей трубы «неправильной» конфигурации или сделанной «не из того» материала;
— отсутствии газосигнализаторов;
— из-за морального и физического износа газовых приборов.

А что вы делаете, когда вам перекрыли газ?

— Бежите в стол заказов газконторы и, практически на коленях, просите восстановить вам подачу газа, тем самым оплачивая услуги:
— производителя различных газовых приборов;
— мастера по их ремонту;
— проектировщика;
— административный штраф.

Претензии поставщика газа безграничны, и пора навести порядок в наших отношениях.

Чтобы не страдать от произвола поставщика газа мы должны уяснить следующее.

1. Мы – собственники своего жилища и всего, что в нём находится. Мы имеем право заключать договора на поставку услуг с любым поставщиком услуг. Никто не вправе навязывать нам свои услуги. В наш дом может войти лишь приглашённый нами человек или судебный исполнитель с решением суда.

2. Мы сами решаем вопросы использования (эксплуатации) своего имущества (в том числе и газовых приборов) и их ремонта или замены. Никто не имеет права запретить нам пользоваться нашим имуществом (повесить пломбу, запрещающую его использование).

3. Херсонгаз – монопольный поставщик газа. Техническое обслуживание наших газовых приборов не монополия. Его может производить любой человек, имеющий соответствующую квалификацию, которому мы доверяем и убедились в его деловых качествах (получили соответствующие рекомендации).

4. Снятие газового счетчика на поверку – это тоже уловка газовщиков, влекущая за собой неудобства для нас и дополнительные расходы.

Когда мне пришло уведомление с требованием сдать счетчик на поверку, я направила в адрес руководителя ПАТ «Херсонгаз» письмо следующего содержания:

«Если Вас не устраивает работа моего газового счетчика, я не возражаю, чтобы Вы заменили его на новый аналогичного образца и передали его мне на баланс. Если у меня возникнет потребность в замене счетчика, я куплю новый и попрошу Вас заменить счётчик, вышедший из строя».
Больше ко мне вопросов не было. Сергея Александровича Кириченко, сдавшего на поверку свой счетчик, газовщики уведомили о его непригодности к дальнейшему использованию и предложили купить новый за 400 гривень.

Херсонец воспользовался услугами другой ремонтной организации и все его расходы по ремонту составили всего 200 гривень. Газовщики были очень недовольны, но вынуждены были поставить отремонтированный счетчик.

«Бесплатный» газовый счетчик, установленный газовщиками в вашем жилище — это троянский конь, погубивший в своё время Трою. Дав разрешение на установку такого бесплатного для вас имущества, вы открываете доступ в свой дом владельцу счетчика, который, кроме всего прочего, может обвинить вас в порче его собственности.

Ну, а теперь конкретно о том, что нужно делать, если к вам стучат газовщики и требуют пустить в дом для проверки газовых приборов? Позвоните старшему до дому или квартальному (в частном секторе). Если таких нет – звоните в милицию о несанкционированном вторжении.

Если все-таки газовщики проникли в ваш дом, зовите соседей, чтобы были свидетелями. Требуйте удостоверения, записывайте все данные. Настаивайте на том, что вы не заказывали их услуги и они не имеют права запрещать вам пользоваться своим имуществом (газовыми приборами).

Если несмотря ни на что, на ваши приборы поставили пломбу и составили акт, продолжайте пользоваться газовыми приборами, отодвинув пломбу в сторону, не снимая её, чтобы она не потерялась.

Помните, что никто не может запретить вам пользоваться вашим имуществом – только суд.

Пока нами не создана система взаимопомощи по всем «газовым» вопросам, просьба обращаться к Щепёткиной Ларисе Владимировне по мобильному телефону 050 3966915.

В ближайшем будущем мы постараемся создать действенную систему взаимопомощи по месту жительства. Приглашаем к сотрудничеству активных граждан.

Лариса Щепёткина

Из решения суда в Херсоне от 14 августа 2013 (по делу Л. Щепёткиной, которая на видео):

«Працівники «Херсонгазу, проникаючи до помешкання споживача отримують змогу вчиняти тиск на споживача — безпідставно опломбовувати газові прилади, відключати газопостачання, зокрема в опалювальний період, створюючи форс-мажорні обставини для споживача. Всі дії працівників «Херсонгазу» спрямовані не на створення безпечних умов користування газом, а на створення умов для вимагання коштів від споживача. Відповідно до «Правил з газопостачання» технічне обслуговування проводиться за заявкою споживача, а не тоді, коли вважає за необхідне «Херсонгаз». Для технічного обслуговування у «Херсонгазі» є служба виконання заяв, яка повинна виконувати роботу за заявками споживача.

Бажання позивача через підписання договору проникати до її житла вважає порушенням її права власності та гарантій Конституції України на недоторканість житла.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив, що відповідачка є споживачем послуг -ПАТ «Херсонгаз» з газопостачання.

Порушення відповідачкою Правил користування природнім газом та газовими приладами позивачем не встановлено.

ПАТ «Херсонгаз» запропонувало відповідачці підписати з ним договір про надання населенню послуг з газопостачання, зміст (умови) якого відповідають Типовому договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою КМ України від 05.07.2006 року №938

Договір, запропонований ПАТ «Херсонгаз», відповідачка відмовляється підписувати тільки з тих підстав, що він не відповідає вимогам законодавства, надає переваги (права) позивачу, і, визначає надміру обов’язків споживача, які не базуються на законі.

Відповідачка згодна на підписання договору, із збалансованими правами та обов’язками обох сторін, тоді як позивач вважає, що відступ від положень Типового договору є недопустимим.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЦК Країни, сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд. Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов’язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

Згідно ст. 627 ЦК України, відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. У договорах за участю фізичної особи — споживача враховуються вимоги законодавства про захист прав споживачів.

Статтею 630 ЦК України, встановлено типові умови договору. Договором може бути встановлено, що його окремі умови визначаються відповідно до типових умов договорів певного виду, оприлюднених у встановленому порядку. Якщо у договорі не міститься посилання на типові умови, такі типові умови можуть застосовуватись як звичай ділового обороту, якщо вони відповідають вимогам статті 7 цього Кодексу.

Позивач, як на правову підставу своїх вимог, послався на вищезазначені статті Цивільного Кодексу України.

Із зазначених норм закону не випливає обов’язковість укладання договору між сторонами без відступу від положень типового договору, на чому наполягає позивач.

Якщо приписи типового договору є обов’язковими, і від них не можна відступити, то в такому випадку відпадає необхідність укладанні договорів між конкретними споживачами.

Суд вважає, що типовий договір містить максимально можливий перелік умов, прав та обов’язків сторін, з яких сторони можуть вибрати прийнятні для них, а також встановити додаткові умови, які не суперечать вимогам законодавства.

Суд не приймає доводи відповідачки про укладення між сторонами договору відповідно до ст.181 ГК України, оскільки господарські договори укладається між суб’єктами господарювання, а відповідачка не є суб’єктом господарювання.

На спростування доводів відповідачки про відсутність у ПАТ «Херсонгаз» фахівців для надання тих послуг які зазначаються у договорі, представником позивача не було надано жодних доказів, не були спростовані доводи відповідача про дискримінаційність умов договору, не доведено, що запропоновані позивачем умови, з якими не погодилася відповідачка, базуються на вимогах законодавства. Адже відповідачка не підписує договір з тих причин, що вона вважає окремі умови несправедливими, і запропонувала свої умови.

Відповідно до ст.627 ЦК України у договорах за участю фізичної особи — споживача враховуються вимоги законодавства про захист прав споживачів.

Представник позивача не довів, що в запропонованому відповідачці договорі відсутні умови, зазначені в ст.18 Закону України «Про захист прав споживачів».

Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, а згідно ст.4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Судом не встановлено порушення прав позивача, які б потребували судового захисту.

Крім того ст. 16 ЦК України не містить такого способу захисту права як визнання договору укладеним на умовах, запропонованих однієї із сторін.

Оцінюючи в сукупності всі докази у справі суд приходить до висновку, що позов за підставами, викладеними у позовній заяві, задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.3,10,11,60,179, 209,212 ЦПК України, на підставі ч.3 ст.6, ст.ст.627, 630 ЦК України, суд, —
в и р і ш и в :
У позові публічного акціонерного товариства «Херсонгаз» до Щепьоткіної Л. В. про визнання договору укладеним — відмовити.»

Для справки: полное решение Суда в реестре http://reyestr.court.gov.ua/Review/33019332

Отзывы херсонцев:

Крик души потребителя.
Сегодня 14.10.2013. У родителей вышла из строя газовая колонка. Газовщики сказали, что нужно купить новую. Приобрел в магазине Апарель колонку Термет с годичным сроком гарантии. Попросил подключить Херсонгаз.
Взяли за проект 500 грн, заставили приобрести газовый анализатор. Через 3 месяца после подключения колонки она благополучно сгорела. Обратился в магазин. Сказали, что гарантия действительна, если прибор устанавливает магазин. Обратился в Херсонгаз — они газовые колонки не ремонтируют. Предложили купить новую. Сигнализатор газа пищит постоянно.
Купил новую колонку, поставил её магазин. Слава Богу, за новый проект платить не пришлось. Сигнализатор выкинул, чтоб не мешал. И кому это нужно?

Мудаки-хергазовцы планово ставили счетчики в многоэтажке пару дней, попутно опечатывая все, что можно опечатать. Мало того, что сделали по рахитичному — труба торчит прямо перед носом, так еще родственнице пришлось бегать, заказывать проект, покупать газоанализатор, новую колонку и т.д., хотя со старой проблем не было. Оставили бабушку на месяц без горячей воды. Главный принцип действия этих «мастеров» — приколупаться к любой мелочи и содрать бабло, то ли себе на опохмел, то ли в кассу монополиста. Такие все принципиальные и грамотные — дальше некуда.
Под колесами автомобилей гибнет гораздо больше людей, чем от взрыва газа, давайте опечатаем все автомобили. Тем более уже на уровне государства техосмотр для частников отменен. Это надо выходить на законодательный уровень, хотя вряд ли власть захочет зарезать такую жирную корову.

В 1933 году был ГОЛОДОМОР, а теперь эти инородцы делают ХОЛОДОМОР.
Люди отдают вымогателям последние деньги, а лечится за что — остается УМИРАТЬ.
Почему обладминистрация и антимонопольный комитет ничего НЕ ДЕЛАЮТ ???
Люди помните, кто вас уничтожает!!!

События последних дней из моей практики. Для ремонта своей газовой колонки я пригласила одного из мастеров ПАТ «Херсонгаз». Он отремонтировал её за 980 гривень (с учётом замены износившихся деталей).
Кнопка автоматики отремонтированной колонки не подошла к отверстию в её коробке, поэтому «мастер» просто сделал отверстие побольше, оставив у него рваные края. Устранить протекание воды он отказался, сказав, что это не входит в его компетенцию.
Автоматику на моём котле он отремонтировать отказался, сказав, что её однозначно нужно менять и что это обойдётся мне в 2000 гривень.
Сейчас, по прошествии 2,5 месяцев со дня предыдущего ремонта, по рекомендации соседей я пригласила другого мастера. Он отремонтировал мне автоматику на моём водогрейном котле, устранил течь в колонке, поправил огрехи в работе предыдущего мастера. Я с большой благодарностью уплатила ему за всё это 200 гривень.

Типовой договор «про надання населенню послуг з газопостачання» ( изменениями) по состоянию на 15 октября 2013 здесь http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/TF001695.html
Обратите внимание на пункт 29. Виконавець має право:
1) припиняти постачання газу споживачеві у разі:
«зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок» — указывается за пломбы
== на вводі в будинок ==.
Сами изменения которые вносились в 2012 году здесь http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP120119.html

За техусловия по переносу газовой плиты на 80 см, Херсонгаз хочет 2000 грн.
За что такие деньги.
Это должно стоить максимум 50 грн. За листик А4. И все платят и молчат. Как ягнята. Граждане мы или нет?

——————

Если власть не может остановить монополиста, то жителям надо брать в руки сельхозинвентарь и идти к своим «прихватизированным» обл(гор)газам и требовать остановить беспредел по выкачиванию денег с народа.

Тарифы Херсонгаза — 2013 по проектированию (как обычно, накрутят ещё сверху), а ПДВ возместят своим олигархам — а мы заплатим.

Тариф на виконання проектних робіті по заявам населення

Найменування робіт Всього без ПДВ (грн) (ПДВ — это ещё 20% сверху)

Виготовлення проекту на нову газифікацію житлового будинку з встановленням двох та більше газових приладів, вузла обліку газу, з підключенням до вуличного газопроводу (надземний газопровід, довжина підключення до 25м.) 610,91
Виготовлення проекту на нову газифікацію житлового будинку з встановленням двох та більше газових приладів, вузла обліку газу, з підключенням до вуличного газопроводу (підземний газопровід, довжина підключення до 25м.) 1076,70
Виготовлення проекту на газифікацію житлового будинку з встановленням двох та більше газових приладів, вузла обліку газу, РДГС-10(20) (довжина газопроводу вводу підключення до 25м.) 1474,32
Виготовлення проекту на нову газифікацію житлового будинку з встановленням двох та більше газових устаткувань, вузла обліку газу, РДГС-10, (20) з підключенням вуличного газопроводу до 100м. 1887,62
Виготовлення проекту на газифікацію літньої кухні з встановленням одного,двох газових приладів 369,51
Виготовлення проекту на встановлення одного,двох додаткових газових приладів в раніше газифікованих будинках(квартирах) 291,56
Виготовлення проекту на встановлення одного,двох додаткових газових приладів без заміни газового стояка в раніше газифікованих квартирах 352,97
Виготовлення проекту на винос газопроводу із зони забудови 374,76
Виготовлення проекту на встановлення газового лічильника в раніше газифікованих будинках 110,60
Виготовлення проекту(на комп’ютері) на заміну одного газового приладу в раніше газифікованих будинках (квартирах) 260,48
Внесення змін до проекту на перенесення одного газового приладу без змін димовентканалу (ДВК) 112,76
Внесення змін до проекту на перенесення одного газового приладу з переносом димовентканалу (ДВК) 119,10
Внесення змін до проекту на перенесення двох газових приладів без змін димовентканалу (ДВК) 128,64
Внесення змін до проекту на перенесення двох газових приладів з переносом димовентканалу (ДВК) 139,70
Внесення змін до проекту на перенос приладу обліку газу 73,97
Обмірювання житлового будинку (при відсутності плану будинку) 43,55
Виклик інженерів ВРіП для проведення одного обміру 38,60
Розрахунок гідравлічної схеми 137,66

———-

ПУТИ РЕШЕНИЯ ПРОБЛЕМЫ ОБЛГАЗОВ по оказанию услуг населению.

— подавать заявления в областные антимонопольные комитеты, для анализа обоснованности стоимости услуг облгазов;

— подготовить обращение в Кабмин, для внесения изменений в «правила газопостачання», в нормы безопасности и типового договора.

—————-

Херсонгаз не только частной формы собственности, а теперь владельцы скрываются за «офшором»

20.06.2013: ІНФОРМАЦІЯ ПРО РІШЕННЯ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ (АМКУ)

Надано дозвіл компанії «NATURAL AND LIQUEFIED PETROLEUM GAS PLC» (м. Дуглас, Острів Мен) на придбання акцій ПАТ «Херсонгаз» (м. Херсон), що забезпечує перевищення 50 % голосів у вищому органі управління товариства.

12.12.2013: Информации Нацкомиссии по ценным бумагам и фондовому рынку (НКРЦБФР)

Natural and liquefied petroleum gas plc (Дуглас, остров Мэн) сконцентрировала 60,9025% акций предприятия по газоснабжению и газификации ПАО «Херсонгаз».

Примечание: в Украине, обычно так поступают, чтобы минимизировать налогообложение и снизить риск отъёма бизнеса рейдерами.

===========================

Римма Белоцерковская: Народ, час прийшов нам розібратись в тому, що знати знаємо, але ще не усвідомлюємо, що саме від нас залежить те, як ми і наші нащадки будуть жити.

Чи власниками держави, чи рабами на власному подвір’ї.

Що ж нам дає те оформлення права власності на власність територіальної громади, де ми проживаємо і як наслідки право власності на державу ,що зветься республікою (лат. справою громади)?

Дає — оформлення права власності на національне багатство справжнього конституційного господаря — громадянина (людини + власник держави) і позбавляє можливості розкрадати його і воно працює на нас на наш соціальний захист (медичне, пенсійне, соціальне забезпечення) за рахунок частки кожного громадянина у національному багатстві, яке складає біля 1 мільона доларів США на кожного.
Щоби було зрозуміло ,що територіальна громада -власник -це первинний суб’єкт , без якого відсутня республіка (лат. справа громади) Україна.
А первинний суб’єкт він сам є РЕЄСТРАТОРОМ всього на своїй території і тому її ніде реєструвати не треба.
Такий примітивний приклад:
Кожен з нас ніколи не задається питанням , оформлювати на себе чи ні хату, яка досталась йому в спадщину. Ми це робим однозначно знаючи, що тільки таке оформлення нам дає право вкладати в неї свою працю, гроші і т.д. та розпоряджатись нею.

Після того як ви оформили своє право власності, вже немає значення, чи ви о 7 год. ранку, чи 14 год. по обіду, чи 19 годині вечора її прибираєте, чи робите це кожного дня, чи раз на тиждень, від цього залежить тільки кофортність вашого перебування в ній. А її розмір, кількість кімнат, висота стелі, надійність конструкції не змінюється.
А коли ви не оформили право власності, а до вас прийшли отакі тітушку, як до пані Москаленко ходять, то її життєвий простір просто починає зменьшуватись -ламаються будівлі, забираються кімнати і т. д., тоді вже немає значення, як гарно чи погано ви прибираєте у тому, що вам залишилось. Того що життя становиться просто нестерпним.
От так само у нас вийшло і з державою.

01.12.1991 року ми у законний спосіб на референдумі проголосили незалежність УРСР Українська Радянська (країна в якій все вирішують через ради) соціалістична (соціально спрямована з суспільною власністю на засоби виробництва і те ж саме зараз закріплоно нашою новою Конституцією 1996 року ) республіка (лат. справа громади) — назва нашої з вами хати на 01.12.1991 року.

Звичайно можна боятися цієї назви, але це все одно, що боятися адреси хати спадщину на яку ми оформлюємо. І хотіти її змінити з підстав того, що вона нам з будь-яких причин не подобається чи несе, якусь загрозу.
Але під час оформлення права власності на спадщину зміна адреси, це юридична помилка, яка вам НІКОЛИ в житті не дасть спокійно спати вкладаючи свої кошти в розбудову у такий спосіб отриманої власності.
А уявіть собі ще таку ситуацію: хтось навмисно, з своїх корисливих мотивів підробив адресу, як це і сталось 24.08.1991р. та 01.12.1991 р. (Верховна рада УРСР не маючи повноважень, які відрізняються від тих, що записані в Конституції УРСР та декларації про державний суверенітет виступати від імені УРСР виступила від імені неіснуючої держави з назвою Україна) і у злочинний спосіб змінили адресу нашої спадщини до того, як ми її оформили. У вас документи на спадщину за однією адресою (УРСР), а будинок вже має іншу адресу (Україна).

Виникає питання: чи є п законні підстави оформити свою спадщину? Відповідь — НЕМАЄ.

І що будуть робить ті люди (ВР УРСР), що знають про те, що документи підроблені, справжні власники ізольовані підробкою почнеться те, що у пані Москаленко (у якії забирають будинок на пагорбах Києва): те що їм не треба -поб’ють, поламають, повирізають ( як це вони і зробили з нашою промисловістю) ,а що цінне тим же самим способом, як і підробили адресу оформлять право власності на себе чи на тих ,хто дасть гарні гроші ( олігархам) і це буде такий же злочинний спосіб. Але ці люди ( умовно ВР УРСР та ті що оформили у нас вкрадену спадщину спати спокійно не можуть, головний документ то у нас — Конституція УРСР, який зафіксував і всі їх злочинні дії, як державну зраду, яка передбачає пожиттєве увязнення для всіх членів ВР УРСР станом на 24.08.1991 р. та 01.12.1991р.
Але кридити крадіям давати у цивілізованому світі не прийнято. І тому сусіди (Европа і т.д.) не повинні знати, що хата вже не громадян, які в ній проживають, оскільки ті не дадуть незаконним » власникам» грошей під будинок , що незаконно оформлений так, як розуміють, що без гаранта громадянина -власника держави гарантії повернення їх грошей так само немає. І це змушуює «бідолаг», які тягнуть на пожиттєве ув’язнення вдруге відновити наше право власності на державу: прийняттям Конституції 1996 республіки ( лат. справа громади ) і повернути вкрадене хоча би документально, а не реально відновлено і встановлено, що громадянин є власником територіальної громади та тер. громади держави), а реально надали нам місце у чулані і похльобку (не виконанням Конституції 1996 р.), вони ж не можуть відірвати від себе вкрадене.

А той у кого вкрали вже чудово починає розуміти, що його реально ДВІЧИ обікрали на одне і те майно і що його власнітсть це не тільки чулан, де холодно і голодно, а і вся хата (держава). От тепер стає зрозумілим, чого так переживає пан Кравчук вдруге фальшує наш документ про спадщину переписуючи Конституцію 1996р., документ, який відновив наше право власності на державу Україну, вони просто в друге, хочуть підробити її адресу, щоб ще раз ми не змогли оформити свою власність. Але у нас з вами крім цієї хати жити ніде !!!

Чи ми дійсно такі вже, як то говорить пан Хольцер: коли люди погано живуть, то це значить одне, що просто в одному місці зібралась велика кількість глупих (рос) людей, українською здається швидше до тями приводить — дурнуватих ?
Нам історія двічі давала в руки документи про наше право власності КОЖНОГО громадянина на державу;

Конституцієя УРСР — Розділ 2 якої говорив, що у нас в УРСР загальнонародна ( державна) власність, але ми її не оформили і жили 70 років, як жили, але тоді хоч не знали, як живуть інші;

Конституція України, що КОЖЕН громадянин України є власником власності територіальної громади де він живе і держави (справи громади), але жодного разу ми не намагались оформити це право власності, як це зразу у 1990-х роках зробили поляки, чехи, словаки і вони живуть в своїй хаті, а ми майже вже століття віддаємо своє право ВЛАСНОСТІ на державу шахраям і «добре” себе почуваємо в чулані завдяки своїм лінощам.

Ми мало того, що живемо в неоформлений хаті, так у нас з вами вистачає ще розуму в чужу фактично оселю вкладати кошти сплачуючи податки і з себе і своїх дітей майже знімати шкуру ???

А що будем пояснювати нашим дітям у яких і чулан заберуть?

Під час війни дітям, які хотіли їсти говорили: закрий очки, засни і їсти не буде хотітись!

Думаю, що прийдеться після народження зразу говорити так: закривай очки і вмирай, оскільки тобі на цьому світі немає вже ні місця, ні їжі.