Слова стоимостью в триллионы. Что предлагает Порошенко в Конституцию Украины. Кратко о главном.

На основе Конституции принимаются законы. Что не урегулировано законами или противоречит Конституции, то её положения являются нормами прямого действия.

Как будут «дерибанить» остатки собственности сел, поселков, городов –  до чего ещё не «дошли руки», то тут есть такой нюанс. Напишу кратко.

Собственность имеет три основных составляющих:
— право пользования:
— право владения;
— право распоряжения;

В статье 142 предлагается право пользования (управления) добавить правами владения и распоряжения, то есть полной собственности.
Как ею распорядятся чиновники – вы можете догадаться ))))

Вот статья 142,  действующая (красным выделен вопрос на триллионы грн)

Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Статья 142 проект от администрации Президента:

Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, надходження місцевих бюджетів, у тому числі місцеві податки і збори, частина загальнодержавних податків, земля, природні ресурси, що є у власності сільських, селищних, міських громад, а також об’єкти, що є у власності районних і обласних рад.

Ну и ещё срок избрания.
Предлагается оставить пять лет. Это много для местного самоуправления.
В 2014 году, уже не помним кого избирали в 2010 году.
Максимум – это на три года избирать.

Проект от администрации Президента:
Строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п’ять років.

И где сокращение депутатского корпуса Верховной Рады? Их 450 голов (такое количество было принято по Конституции УССР 1978 года, тогда их собирали на сессию раз в полгода на 1-2 дня).
Необходимо сокращать количество до 240-300 депутатов.

Можно было бы подробно пройтись по всем пунктам, но там «мышиная возня» — система не меняется.
Есть правящий класс, который пишет законы в своих интересах, и есть граждане (источник власти) – которых фактически отлучили от формирования власти.
Как построена избирательная система (манипуляции мнением, подтасовки, порядок выдвижения и т.д.), дальнейшее формирование исполнительной вертикали и судебной системы (не выборной) мы все видим, и чувствуем эти последствия.

Выход, в принципе есть — это учреждение нового государства, через систему собраний граждан.
У нас сформировались элементы этого механизма, и довольно просто написать теоретическую и практическую базу для реализации.
Ну об этом, возможно напишу, а возможно и нет.
По настроению, а может по общественному запросу, всё таки когда то государство давало нам знания, надо вернуть долг обществу )))

Михаил Меньшов, сайт автора

mitignarod

Слова стоимостью в триллионы. Что предлагает Порошенко в Конституцию Украины. Кратко о главном.: 3 комментария

  1. Партійна політична еліта остаточно показала своє небажання і нездатність зайняти державницьку позицію , перестати обслуговувати інтереси олігархічних кланів, які ці партії створили.

    Своїми безвідповідальними діями, на фоні агресії РФ, вони створили реальну загрозу існуванню нашої держави і продовжують зраджувати Український народ.

    Ми, люди, які стояли на всіх майданах України, люди які зараз воюють на Сході, чітко усвідомлюємо свою відповідальність, яку взяли на себе під час революції гідності.

    Чи відчули зміни в роботі державних інституцій?

    Чи зникло хабарництво в міліції, судах, прокуратурі?

    Чи маємо ми прозору систему призначень на ключові посади в державі?

    Олігархічно- кланова система формування політичних партій – це смертельна загроза для української держави і народу України!
    Коли в 1940 році Англія опинилась перед обличчям смертельної небезпеки і перед загрозою вторгнення гітлерівської орди, англійська аристократія здавала латунні ручки з дверей власних родових палаців та отримувала продукти по картках, як і всі громадяни Англії. Чи можемо ми чекати подібної поведінки від наших політиків та олігархів?!

    Ми більше не чекаємо! Ми починаємо формувати нашу Парламентську Сотню Майну!

    До цієї сотні увійдуть командири та патріоти з добровольчих батальйонів Донбас, Айдар, Азов, та інших, які зараз воюють на передовій!
    До цієї сотні увійдуть сотники Самооборони та активісти майдану, які пройшли Майдан з першого до останнього дня!

    До цієї сотні увійдуть активісти громадських організацій, які своїми діями вже довели свою патріотичну і державницьку спрямованість, такі як: «Громадянська платформа «Нова Країна», «Реанімаційний пакет реформ» , Автомайдан Київ, Люстраційний комітет Майдану та інші.

    108 бійців Парламентської сотні зайдуть у сесійну залу Верховної Ради України та виконають наказ бійців Небесної Сотні – побудують нову державу!

    Ми повинні довести нашу революцію гідності до перемоги!

    Ми не чекаемо прийняття нового виборчого закону цим парламентом! Для нас немає різниці як саме будуть проведені вибори до ВР!

    Ми представимо бійців Парламентської Сотні! Тут на Майдані, вони приймуть присягу на вірність народу України та візьмуть письмове зобов’язання підкорятись рішенням Трибуналу Гідності Майдану!

    Український народ буде мати можливість впливати на народних депутатів прямо в сесійній залі. Будь-яка спроба зрадити країну, кнопкодави які спробують голосувати чужими картками чи махати ручками як чечетов, будуть нести пряму безпосередню відповідальність! Переламаємо руки прямо в залі! Якщо хтось спробує, як комуністи або царьови стати на бік агресора — витягнемо з парламенту до на вулицю, на суд народу!

    Створення плану розбудови української держави, формування і підтримку спочатку уряду реформ, а далі – уряду довіри і розвитку! Ми поведемо наступ не тільки на парламент, але і по всьому фронту державного управління! Для цього знадобляться тисячі патріотів з відповідним фахом і знаннями. Ми запустимо соціальні ліфти та приведемо до державного управління молодь!

    На нас дивляться герої Небесної Сотні!… На нас дивляться герої українського народу,які віддали своє життя на Сході! Ми не схибимо на цьому шляху! Ми переможемо у війні та доведемо нашу Революцію гідності до перемоги!

    Слава Україні! 27.07.2014

  2. Ничего не меняется, они решили жить по своим законам.
    Вот Порошенко назначил губернатором Николаевской области.

    «Призначення Мерікова лобіюють окремі представники партії «Батьківщина» та колишня обласна верхівка Партії регіонів – вони вже спрацювались на Миколаївщині після Майдану, знайшли спільну мову й разом споживають багаті корупційні потоки, що оминають бідні державні й місцеві бюджети!

    Саме Вадим Меріков став ініціатором і організатором цієї злочинної співпраці з «регіоналами» у перші ж дні після перемоги Майдану. Крім того, він не відповідає вимогам громади Миколаївщини на посаду голови ОДА з багатьох інших причин.

    По-перше, він пов’язаний із зловживаннями в сфері землевідведення, як службова особа Миколаївської міськради.

    По-друге, Меріков був членом різноманітних партій і протягом своєї політичної кар’єри часто міняв політичне забарвлення, залежно від політичної кон’юнктури.

    По-третє, рідний брат Мерікова Артур очолює обласну міліцію Миколаївщини , його призначення Вадим Меріков пролобіював корупційним шляхом; під керівництвом Мерікова-старшого та за впливу Мерікова-молодшого міліція вже встигла «відзначитись» закриттям кримінальної справи за розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти колишніх керівників області, губернатора Ніколенка та голови облради і друга Вадима Мерікова, Ігоря Дятлова.

    По-четверте, Вадим Меріков тісно пов’язаний з фінансово-кримінальними угрупуваннями Миколаївської області, про що неодноразово писали ЗМІ. Громадськість також знає, що він значиться у базі даних УБОЗ «Скорпіон» як член ОЗУ (організованого злочинного угрупування), що повинно повністю виключити можливість його призначення на державну посаду.

    Перелік причин, які не допускають можливості призначення Вадима Мерікова головою ОДА, можна продовжувати, а от позитиву щодо нього Миколаївщина не знає жодного.

    Зважаючи на це, ми закликаємо не призначати Вадима Мерікова головою Миколаївської ОДА. Адже чотири місяці тому у нас відбулася Революція Гідності, і ми більше нікому не дозволимо нашу гідність розтоптати.»
    Аркадій Корнацький

  3. Змінюють Конституцію так, аби забрати в народу ті права, які там є. До речі, в конституції РФ тих прав уже немає, хоча це й суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування, — там Основний закон уже добряче вихолостили. Це саме намагаються зробити тепер і в нас — знівелювати нині чинну Конституцію, скалькувати її з російської. Правда, ще не забирають відразу всі права, не зачищують їх до решти.
    Згадувану статтю 5 залишають, але статті 140—144 вже викреслили. Й намагаються затвердити власниками земель, на яких живуть громади, саме ради.

    Виникає дуже загрозлива ситуація для всієї системи народовладдя, так добре виписаної в чинній Конституції, коли термін, а точніше, поняття територіальної громади як жителів, об’єднаних спільною власністю, себто людської спільноти як основи місцевого самоврядування, намагаються підмінити розумінням як звичайної адміністративно-територіальної одиниці, позбавленої керівних та управлінських повноважень. Відмінність, як бачимо, істотна.

    Творці таких «новацій» послуговуються у своїх намірах російськомовним варіантом Європейської хартії. Але якщо зіставити англомовний оригінал хартії з його перекладом на російську, то легко побачити, що в ньому відсутні чимало положень європейського документа. Зокрема немає поняття територіальної громади як власника землі й майна.
    Натомість такими визнано ради сільські, міські, районні, тобто тимчасові представницькі органи. Тобто, існує велика відмінність між оригіналом хартії та її російським перекладом, яким користуються в Україні.

    З цими намірами наших керманичів треба боротися. І найперше тим, щоб організовуватися скрізь і всюди в територіальні громади.

    Наприклад, у Добротворах на Львівщині віддавна працює ГЕС. Та коли в селі утворили територіальну громаду, то активісти поцікавились, а яку ж орендну плату мала б сплачувати станція згідно з чинним законодавством. З’ясували — чотири мільйони, тоді як платить вона тільки 40 тисяч. Звісно, що тепер тамтешня спільнота ініціює повернення коштів.

Обсуждение закрыто.